Cel szkolenia: praktyczne zapoznanie z MSR 16 „Środki trwałe” poprzez porównanie regulacji zagranicznych z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawą o rachunkowości i Krajowym Standardem Rachunkowości nr 11 „Środki trwałe”
Forma przeprowadzenia szkolenia: szkolenie jest przeprowadzone w formie praktycznej. Oprócz prezentacji multimedialnej otrzymują Państwo interpretacje podatkowe. Taka forma szkoleń umożliwia jego przeprowadzenie w ciągu zaplanowanych godzin.
Szkolenie polecane: jest głównym księgowym, księgowym w celu poszerzenia wiedzy i jej ugruntowania, a także innym osobom, które na bazie informacji ze sprawozdania finansowego podejmują decyzje w sprawie rozwoju i oceny jednostki.
Trwały rzeczowy majątek jednostki
Ceny nabycia środka trwałego – koszty nabycia
Koszty wytworzenia środka trwałego wg pdop, pdof, uor, KSR 11, MSR 16
Oddanie środka trwałego do użytku
Koszty eksploatacji środka trwałego
Amortyzacja środka trwałego wg KSR 11. MSR 16, uor, pdop, pdof
Modele wyceny środków trwałych wg MSR – porównanie z uor
Środki trwałe wg MSR 16, KSR 11, uor a sprawozdawczość
4 października 2024: 10:00 - 15:00
tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Masz problem z zapisem, pobierz:
MSR 16 „Środki trwałe” w kontekście polskiego prawa bilansowego, podatkowego – różnice