Prowadzący
Mariusz Busiło
Wspólnik Kancelarii Prawnej Bącal Busiło. Wybitny specjalista w zakresie prawa telekomunikacyjnego, cyberbezpieczeństwa, internetowego, mediów i nowych technologii oraz prawa konkurencji i autorskiego. Na co dzień, jako szef zespołu Telco i ICT Kancelarii Bącal Busiło doradza spółkom prywatnym we wdrażaniu i wypełnianiu wymogów regulacyjnych (m.in. RODO, DORA, NIS2), jak również w skomplikowanych aspektach prawa cyfrowego oraz związanego z danymi osobowymi. W swojej karierze wsparł wielu Klientów w reagowaniu i raportowaniu incydentów w obszarze cyberbezpieczeństwa. Poza działalnością na rzecz spółek prywatnych, swoje doświadczenie zdobywał również biorąc udział w całym spektrum prac legislacyjnych, m.in. nad projektami ustaw i rozporządzeń z obszaru ICT, telekomunikacji i mediów. Zajmował kluczowe stanowiska w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz był doradcą Prezesa Rady Ministrów m.in. w zakresie bezpieczeństwa. Mariusz Busiło jest m.in. wiceprzewodniczącym Komitetu Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), a także członkiem Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) z ramienia Sekcji Ochrony Własności Intelektualnej. Współpracował również m.in. z Komisją Europejską, Europejską Konferencją Administracji Poczty i Telekomunikacji (CEPT) oraz z Międzynarodowym Związkiem Telekomunikacyjnym (ITU).
Andrzej Agria
Wspólnik Hollow Point Cybersecurity Sp. z o.o. Ekspert w zakresie cyberbezpieczeństwa ofensywnego, regulacji dotyczących bezpieczeństwa informacji oraz wybitny specjalista w zakresie bezpieczeństwa sztucznej inteligencji. Audytor wiodący ISO 27001, tj. Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Na co dzień, jako szef zespołów AI Security oraz Governance Andrzej wspiera spółki prywatne w zakresie bezpiecznego wykorzystania narzędzi AI. Andrzej doradza również we wdrażaniu procedur i procesów związanych z cyberbezpieczeństwem. Ponadto Andrzej aktywnie pomaga spółkom podnieść poziom swojego bezpieczeństwa współpracując z działem cyberbezpieczeństwa ofensywnego Hollow Point Cybersecurity (tzw. Red Team). Ekspert w zakresie działań socjotechnicznych oraz trener cyber-higieny pracy (cyber awareness). Andrzej jest liderem w AI Security Foundation, gdzie pomaga szerzyć wiedzę oraz świadomość z przecięcia światów AI oraz Cybersecurity. Brał również udział w pracach nad doskonaleniem frameworku MITRE ATLAS, zajmującym się identyfikowaniem scenariuszów zagrożeń dla systemów AI. Co roku reprezentuje Polskę w największych międzynarodowych manewrach cyberbezpieczeństwa organizowanych przez NATO, pseud. Locked Shields i wspólnie z zespołem zajmuje najwyższe lokaty wśród wszystkich uczestników (uzyskany tytuł najlepszego zespołu w 2024 rok
Polska obecnie implementuje wymogi z dyrektywy NIS2 poprzez uwzględnienie ich w nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństa. To rewolucja dla rzeszy podmiotów i szerokie obowiązki dla spółek.
Szacuje się, że nowe prawo obejmie ponad 10.000 spółek w Polsce. W większości przypadków istotne jest kryterium wielkości przedsiębiorstwa. Są to spółki średnie i duże spełniające kryterium sektorowe.
Czas webinaru: 1,5 - 2h
17 grudnia 2024: 10:00 - 12:00
tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Masz problem z zapisem, pobierz:
Webinar: NIS2 w nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństa