Modelowanie finansowe dla niefinansistów

Cena za uczestnika:
860,00 PLN (netto)
Kod: 1120/2021ON
On-line, 20 stycznia 2022 - 21 stycznia 2022
Poziom: Ogólny

Nauka zasad budowy modelu finansowego umożliwiającego oszacowanie  przyszłych wyników finansowych firmy z uwzględnieniem istotnych ryzyk. Zajęcia  w dużej mierze są interaktywne z wykorzystaniem MS Excel. Prowadzący oraz uczestnicy budują model, omawiając dane etapy i jest to główną treścią zajęć. NIe jest wymagana biegła znajomość Excel.
Szkolenie skierowane jest do osób, które nie miały do tej pory styczności z modelowaniem lub była ona  ograniczona, a  chcą ten temat zrozumieć i poruszać się w nim samodzielnie.

  • Sprawozdania finansowe i podstawowe wskaźniki finansowe
  • Model finansowy, definicja, dla kogo, pożądane cechy
  • Omówienie kilku przydatnych funkcji i narzędzi Excel: CHOOSE, IF, IFERROR, INDEX, MATCH, MIN, MAX, formanty, zakresy (nie musimy być mistrzami Excela)
  • Omówienie poszczególnych elementów modelu finansowego
  • Zasady tworzenia modeli finansowych – najlepsze praktyki
  • Powiązania poszczególnych elementów sprawozdania finansowego w modelu finansowym
  • Analiza przypadku:
    • krótka analiza działalności operacyjnej analizowanej firmy 
    • budowa modelu wraz z prowadzącym, identyfikacja ryzyk i tworzenie scenariuszy z ich uwzględnieniem

Masz pytanie o to szkolenie?

tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl

Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.

Sprawdź nasze dofinansowania

Masz problem z zapisem, pobierz:

Modelowanie finansowe dla niefinansistów