Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z obowiązkami, jakie na przedsiębiorców nakładają nowe regulacje, mające wdrożyć w Polsce dyrektywę SUP (Single Use Plastic), także w powiązaniu z wymaganiami już funkcjonującymi w prawie polskim.
Szkolenie przeznaczone jest dla przedsiębiorców produkujących, również przedsiębiorców oferujących, produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych lub z udziałem tworzyw sztucznych, w tym tak nieoczywiste jak filtry do papierosów. Skorzystają z niego również ci, który wytwarzają lub zamierzają wytwarzać, produkty alternatywne (wykonane z innych materiałów produkty o takim samym zastosowaniu).
1. Ogólna charakterystyka dotychczasowych wymagań w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi – obowiązki przedsiębiorców.
2. Transpozycja dyrektywy w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko (dyrektywa SUP) - nowelizacja ustawy z o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej
3. Produkty objęte zakazem wprowadzania do obrotu.
4. Ograniczenie wprowadzania do obrotu.
5. Obowiązki wynikające z rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP):
6. Oznakowanie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych
7. Finansowanie kampanii edukacyjnych
8. Obowiązek prowadzenia ewidencji
9. Sprawozdawczość
10. Przyszłość: zmiany w zakresie butelek na napoje z tworzywa sztucznego: wymagane poziomy zbierania i zmiany w konstrukcji butelek.
17 września 2024: 10:00 - 15:00
tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Masz problem z zapisem, pobierz:
Zmiany wynikające z Dyrektywy SUP (Singel Use Plastic) od 1 lipca 2024 r.