Cel szkolenia: poznanie zagadnień bilansowych i podatkowych związanych z budową środków trwałych.
Szkolenie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych.
Na szkoleniu omawiane są także zagadnienia poruszone wprawie podatkowym oraz w standardzie nr 11 „Środki trwałe” i MSR 16 „Środki trwałe” . Walorem szkolenia są przykłady z odniesieniem do zapisów w prawie podatkowym i zwrócenie uwagi na zapisy w zasadach (polityce) rachunkowości.
Uczestnicy otrzymują wraz prezentacją materiały dodatkowe: standard, interpretacje organów podatkowych, wyroki NSA oraz zestawienia własne autorki.
1. Uregulowania prawne i przygotowanie do budowy
2. Budowa środka trwałego w aspekcie bilansowym – ewidencja i w prawie podatkowym – koszty zaliczane do budowy
3. Budowa środka trwałego w aspekcie bilansowym – ewidencja i w prawie podatkowym – koszty nie zaliczane do budowy
4. Budowa środka trwałego we własnym zakresie - ewidencja
5. Zakończenie budowy, montażu, ulepszenia – aspekt bilansowy i podatkowy
6. Likwidacja budowy – skutki podatkowe i bilansowe
7. Dyskusja, odpowiedzi na pytania
16 października 2024: 10:00 - 15:30
tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Masz problem z zapisem, pobierz:
Środki trwałe w aspekcie bilansowym i podatkowym