Szkolenie przeznaczone jest dla księgowych oraz służb technicznych
Szkolenie ma na celu zwrócenie uwagi na prawidłową ewidencję kosztów budowy środków trwałych oraz ich ulepszeń w zakresie prawa bilansowego i podatkowego oraz ułożenie współpracy z działem księgowości ze służbami technicznymi.
W trakcie szkolenia zostaną omówione aspekty dotyczące kosztów, które stanowią o wartości początkowej środka i takie koszty, i te który są ujmowane w koszty rodzajowe. Omówione są zagadnienia związane z ulepszeniem w prawie bilansowym i podatkowym (różnice). Uzupełnieniem są tu przykłady. Też odróżnienie ulepszenia od remontu, ujęcie remontu kapitalnego w księgach i wg podatku dochodowego.
W prezentacji zaprezentowano liczne interpretacje organów podatkowych, np. dotyczące rozruchu technologicznego, rodzajów kosztów oraz przykłady.
I. Zmiany w 2025 r. w zakresie środków trwałych
2. Środek trwały – podjęcie decyzji o budowie lub ulepszeniu
3. Koszty budowy środka trwałego w prawie bilansowym i podatkowym
4. Budowa nie zakończona na moment bilansowy
5. Rozliczenie kosztów budowy
6. Koszty ulepszenia w prawie bilansowym i w prawie podatkowym
7. Udokumentowanie zakończenia budowy środka trwałego, montażu, ulepszenia, dostosowania, rozruchu
8. Dyskusja, odpowiedzi na pytania
26 lutego 2025: 10:00 - 15:00
tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Masz problem z zapisem, pobierz:
Środki trwałe – koszty budowy, ulepszenia, ze zmianami w 2025 r.