Celem szkolenia jest omówienie podstawowych zasad z zakresu klasyfikacji, ewidencji, rozliczania i ustalenia wartości początkowej środków trwałych.
Korzyści ze szkolenia: dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu pracownicy służb technicznych w jednostkach nabędą wiedzę w zakresie dotyczącym prawidłowej ewidencji, rozliczania i wyceny środków trwałych w oparciu o najnowsze przepisy prawne.
PROGRAM
Definicja środka trwałego, jego części składowych, dodatkowych i peryferyjnych.
Kompletność środka trwałego w aspekcie Ustawy o Rachunkowości i Krajowego Standardu Rachunkowości nr 11.
zasady rozliczania środków trwałych w budowie ( inwestycji).
Pojęcie inwestycji w obcym środku trwałym, inwestycji zaniechanych.
Zasady gospodarowania majątkiem trwałym z uwzględnieniem zasad pozbywania się majątku zużytego i zbędnego: • sprzedaż składników majątku, • likwidacja składników majątku.
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.