Podatnicy CIT wkrótce będą zobowiązani do przesyłania ksiąg rachunkowych do organów skarbowych w nowej formie, opartej na strukturze JPK-KR. Oznacza to, że fiskus zyska jeszcze większe możliwości w zakresie kontroli podmiotów rozliczających się podatkiem CIT. Czym będzie JPK CIT oraz od kiedy będzie obowiązywać?
Obowiązek obejmie podatników CIT, których wartość przychodu w poprzednim roku podatkowym przekroczyła 50 milionów euro lub podmioty będące częścią podatkowych grup kapitałowych. Po 31.12.2025 r. – nowym obowiązkom będą podlegać wszyscy podatnicy CIT zobligowani do przesyłania plików JPK_V7.
1. Harmonogram wprowadzania zmian w latach 2025-2026 – jak przygotować się praktycznie do realizacji nowego obowiązku sprawozdawczego?
2. Prezentacja struktur JPK_KR, JPK_PKPiR, JPK_EWP.
3. Dane, o które należy uzupełnić księgi rachunkowe od 2025 r., celem wypełnienia obowiązku obligatoryjnego raportowania – kiedy księgi należy uzupełnić dodatkowo o:
4. CIT estoński a nowe struktury logiczne – modyfikacja JPK u podatników korzystających z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, dotyczące rodzajów dochodów z tytułu:
5. Ewidencja środków trwałych i wartości niematerialnych w JPK CIT:
6. Wątpliwości praktyczne związane z wprowadzeniem nowego obowiązku sprawozdawczego:
7. JPK_CIT a planowane kontrole podatkowe
8. Pytania i odpowiedzi.
28 stycznia 2025: 10:00 - 15:00
tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Masz problem z zapisem, pobierz:
JPK_CIT – planowane zmiany z uwzględnieniem opublikowanych struktur