Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób związanych zawodowo z księgowością i podatkami, które chcą dogłębnie przenalizować najnowsze regulacje prawne, istotne dla działów finansowo-księgowych.
W cenie:
Partner Zarządzający w Kancelarii PCDK TAX. Doradca podatkowy. Doktorant na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami pośrednimi oraz bezpośrednimi jak również kontrolą podatkową, celno-skarbową, postępowaniem podatkowym prowadzonymi przez organy Krajowej Administracji Skarbowej. Posiada wieloletnią praktykę w stosowaniu polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Wieloletni pracownik Izby Skarbowej we Wrocławiu. Trener Ministerstwa Finansów oraz Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w zakresie podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w międzynarodowych firmach z SSE oraz kancelariach prawno-podatkowych zajmując się z sukcesem rozwiązywaniem bieżących problemów podatkowych czy wdrażaniem nowych procesów związanych z podatkami. Od 2010 roku związany jest z Uniwersytetem WSB Merito we Wrocławiu, na którym prowadzi jako nauczyciel akademicki wykłady z prawa podatkowego. Kierownik studiów podyplomowych – Doradca podatkowy. Projektuje oraz prowadzi szkolenia podatkowe min. dla Administracji Skarbowej, Oddziałów Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Autor licznych publikacji min. dla Rzeczypospolitej, Dziennika Gazety Prawnej czy biuletynu VAT, wydawnictwa INFOR.
Radca prawny w Kancelarii PCDK TAX, specjalizujący się w prawie podatkowym. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył także studia na kierunku Filozofia (UŁ). Specjalizuje się w postępowaniach podatkowych i sądowoadministracyjnych oraz w kontrolach podatkowych i celno-skarbowych. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego oraz teorii i filozofii prawa. Przez lata związany z Naczelnym Sądem Administracyjnym. Autor książki „Marksizm, chrześcijaństwo i prawa człowieka. Filozofia Leszka Kołakowskiego”. Sekretarz redakcji czasopisma naukowego „Analizy i Studia CASP”. Członek zespołu Centrum Analiz i Studiów Podatkowych (CASP). Stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki prawne, zdobył w 2019 r.
Doradca podatkowy, prawnik, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył w rocznej wymianie na Arhus University w Danii oraz półrocznej w Carleton University w Kanadzie. Ponad 8 lat zdobywał doświadczenie w jednej z największych kancelarii podatkowych w Polsce Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o., zaczynając od praktykanta, następnie będąc konsultantem, finalnie kierując Oddziałem Śląskim jako dyrektor. Następnie jako menedżer ds. wiedzy i procesu odpowiadał za utrzymanie procesów podatkowych w zespole podatkowym w PwC Service Delivery Center (SDC). Specjalizuje się w opodatkowaniu nieruchomości, zagadnieniach podatku od towarów i usług, obsługuję spory podatkowe, udziela bieżącego wsparcia przedsiębiorcom, przeprowadza weryfikacje ich rozliczeń (audyty podatkowe). Prowadzi szkolenia, głównie w zakresie zmian w podatkach (PIT, CIT, VAT, CIT Estoński) oraz dotyczących opodatkowania nieruchomości, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Dotychczas przeprowadził ponad 100 szkoleń (5-godzinnych), w których łącznie wzięło udział ok. 1200 osób. Jest autorem licznych artykułów publikowanych w prasie branżowej (Biuletyn Instytutu Studiów Podatkowych, Dziennik Gazeta Prawna, Infor, C.H. Beck Nieruchomości). Od 2019 r. pełni również rolę eksperta stowarzyszenia Mieszkanicznik w zakresie podatków ze specjalizacją w tematyce VAT i obsługi sporów podatkowych.
Doradca podatkowy w Kancelarii PCDK TAX. Długoletni pracowanik RAFAKO S.A. od 2011 roku, najpierw na stanowisku specjalisty, a od roku 2018 jako kierownik Sekcji Podatków. Zajmuję się również przygotowywaniem dokumentacji cen transferowych. Prowadzi rozliczenia VAT, CIT, także w zakresie zagranicznych zakładów podatkowych. Posiadam uprawnienia doradcy podatkowego. Przez 7 lat pracował w Dolnośląskim Urzędzie Skarbowym we Wrocławiu, prowadząc kontrole podatkowe, postępowania wymiarowe i wydając indywidualne interpretacje prawa podatkowego.
Doradca podatkowy w Kancelarii PCDK TAX. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Prawo oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku Finanse i Rachunkowość. Od ponad 12 lat zajmuje się doradztwem podatkowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i za granicą, pracując zarówno w renomowanych kancelariach prawnych, jak i kierując działem podatkowym w jednej z największych krajowych firm z branży gier komputerowych. Specjalizuje się w tematyce ulg i preferencji podatkowych w obszarze innowacji oraz nowych technologii, podatku od towarów i usług, a także podatków międzynarodowych.
Doktor nauk ekonomicznych. Tytuł naukowy uzyskał w katedrze rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Karierę zawodową rozpoczął w międzynarodowej firmie audytorskiej. Brał udział w licznych projektach między innymi dotyczących badania sprawozdań finansowych, w tym spółek giełdowych, przekształcania sprawozdań finansowych zgodnie z MSR/MSSF oraz HGB, sporządzaniu analiz finansowych typu Due Dilligence oraz wyceny przedsiębiorstw. Posiada bogate doświadczenie z dziedziny Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Obecnie zarządza Grupą UHY ECA.
Biegły rewident. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał w ogólnopolskiej firmie audytorskiej, gdzie był odpowiedzialny przede wszystkim za całość prac związanych z badaniem sprawozdań finansowych. Posiada doświadczenie w zakresie badania sprawozdań finansowych zgodnie z Ustawą o Rachunkowości jak i Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR/MSSF) oraz w realizacji zleceń z zakresu wyceny przedsiębiorstw. Brał również udział w sporządzaniu pakietów konsolidacyjnych. Autor artykułów oraz publikacji z zakresu rachunkowości.
Prawnik i specjalista w zakresie cen transferowych oraz podatku dochodowego. Szkoli w zakresie CIT oraz podobnej tematyki od przeszło 5 lat. W PCDK prowadzi szkolenia z CIT, fundacji rodzinnych, PSI i SSE.
Zmiany w Ordynacji Podatkowej
Zmiany w podatkach dochodowych
Zmiany w VAT
Krajowy System e-Faktur
Aktualne przepisy podatkowe
Kontrole i postępowania podatkowe
Przegląd przepisów i potencjalnych zmian w rachunkowości
25 listopada 2025: 09:30 - 16:15
26 listopada 2025: 09:30 - 16:15
tel: 22 299 23 23
tel: 690 017 860
szkolenia@pcdk.pl
Wszystkie nasze szkolenia objęte są możliwością pozyskania dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Regionalne programy (RP) pozwalają na sfinansowanie usług rozwojowych wybranych w Bazie Usług Rozwojowych. Dzięki nim przedsiębiorcy i pracownicy mikro, małych i średnich firm oraz osoby indywidualne w całym kraju mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania na wybrane przez siebie usługi szkoleniowe i doradcze. Więcej informacji znajdziesz na stronach https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ oraz https://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl
Krajowy Fundusz Szkoleń wspiera pracodawców, którzy chcą inwestować w kapitał ludzki. Wnioski należy składać w Powiatowym Urzędzie Pracy, właściwym dla siedziby przedsiębiorstwa. Nabory ogłaszają urzędy. Poziom dofinansowania to dla mikro przedsiębiorcy poziom aż 100%. W pozostałych mały, średnich i dużych przedsiębiorstwach można uzyskać 80%.
Masz problem z zapisem, pobierz:
V Konferencja podatkowo-rachunkowa - wprowadzone i planowane zmiany na 2025 rok